Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

2.generace zvětšení prsou

Více fotografií před a po

MUDr.Šimkanin, člen týmu MUDr. Paulise Vám přináší jedinečnou metodu, jak si nechat zvětšit poprsí bez jakýchkoliv umělých látek jako jsou např.silikonové implantáty nebo kyselina hyaluronová.

Díky aktivní účasti na výzkumu využití tukových kmenových buněk v medicíně nyní přicházíme na trh jako jediná specializovaná klinika na práci s tukem - s II.generací LIPOTRANSFERU asistovaného vlastními tukovými a kmenovými buňkami. Za pomoci nejmodernější technologie a zefektivněním procesů se nám podařilo účinek metody využití vlastního tuku a kmenových buněk pro zvětšení poprsí několikanásobně zvýšit a zároveň snížit cenu tohoto zákroku až na hranici silikonových implantátů.

Kmenové buňky 

Kmenové buňky se nacházejí v různých tkáních a orgánech našeho těla a jsou nám proto naprosto přirozené a vlastní. Kmenové buňky se nejčastěji extrahují z kostní dřeně nebo tukové tkáně. Právě tuková tkáň je nejbohatším a nejjednodušším přístupným zdrojem kmenových buněk.

MUDr. SimkaninKmenové buňky mají dvě základní funkce:

  • Schopnost vlastní regenerace
  • Schopnost regenerace a opravy poškozených tkání a buněk

Kmenové buňky se dokáží přeměnit na diferencované buňky chrupavky, kostí, svalů, nervové tkáně, tukové tkáně a další buněčné populace se specializovanou funkcí. Tímto způsobem kmenové buňky zajišťují regeneraci a opravu poškozených tkání v různých oblastech organismu. Právě tato vlastnost je využívána v plastické a estetické chirurgii, kde kmenové buňky a vlastní tuk pacienta slouží jako přirozený výplňový materiál pro zvětšení poprsí. Jde tedy o bezkonkurenčně nejvhodnější a nejbezpečnější způsob augmentace, protože nejsou použity žádné umělé látky, které představují určité riziko.

Zvětšení prsou kmenovými buňkami

V minulosti se nejčastěji používaly na zvětšení prsou silikonové implantáty.

V současnosti se stále více pozornosti věnuje přirozeným metodám, které nezatěžují organismus umělými látkami, ale využívají přirozené zdroje, jako jsou tuková tkáň a kmenové buňky. Zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů s sebou nese několik rizik jako např.... potřebu vyměnit implantát po několika letech, možnost prasknutí implantátu, případně odmítnutí implantátu organismem. Při použití vlastních kmenových buněk a tuku tato rizika odpadají, protože jde o vlastní genetický materiál klienta, tělo jej bez jakýchkoliv komplikací příjme. Obrovskou výhodou této metody je, že klientce nevznikají žádné jizvy, jak to bývá při vkládání silikonových implantátů. Tuková tkáň spolu s kmenovými buňkami se do prsou implantuje jen za pomoci injekční jehly. Na prsou tedy po zákroku zůstane pouze vpich, který se jednoduše přelepí umělým stehem a za pár dní se sám sroste. Klientka tedy není nijak omezována v pohybu a je schopna plnohodnotného života bezprostředně po zákroku.

II.generace kmenových buněk

Břicho, stehna, hýždě a boky jsou problémové partie, které jsou nejčastěji odsávány na získání dostatečného množství tukové tkáně, potřebné na zvětšení prsou II.generací kmenových buněk. V problémových partiích plastický chirurg provede tumescenci liposukci. V laboratoři se získaná tuková tkáň rozdělí na dvě části a následně proběhne parciální úprava ze získaných tukových buněk. Z části tukové tkáně se při II.generaci kmenových buněk extrahuje několikanásobně více kmenových buněk než dosud. Druhá část tukové tkáně se zbaví nevhodných součástí, jako jsou balastní látky, krvinky, zánětlivé buňky či vazivová vlákna. Tak vzniká jedinečný materiál, který je později použit jako výplň do prsou pouze za účinkování lokální anestezie.

Prsa jsou příjemně měkké a přirozené na dotek.

Tato speciální směs vlastních tukových a vlastních kmenových buněk se postupně, po vrstvách, napouští do prsou, aby se zajistila opravdu efektivní distribuce nové tkáně až do požadované velikosti a tvaru prsu. Místo vpichu se zahojí, aniž by vznikla jizva. To, co následuje, je převratné. Kmenové buňky podnítí kapilární systém, který bude nové tkáně zásobovat krví. To znamená, že napuštěná tuková tkáň se stane přirozenou součástí prsou, má vlastní cévní zásobení na rozdíl od implantátů, které zůstávají stále jen cizím předmětem v těle ženy. Kmenové buňky hrají v tomto procesu nejvýznamnější roli, neboť zajišťují vývin zásobovacího aparátu v nově napuštěné oblasti, a tak umožní přirozené přijetí nové tkáně v dané oblasti. Při II.generaci kmenových buněk je jejich koncentrace v implantovaném tuku několikanásobně vyšší než dosud, proto jsou i výsledky zvětšení poprsí úžasné.

Důležitým faktem je i skutečnost, že II.generace kmenových buněk se provádí pouze při lokální anestezii a nevyžaduje tedy celkovou narkózu pacientky. Celková anestezie, která je nezbytná při zvětšování prsou pomocí umělých implantátů, přináší s sebou značná rizika. Představuje závažný zásah do lidského organismu a celkovou zátěž pro srdce i krevní oběh. Obavy anesteziologů jsou spojeny také s neočekávanými alergickými reakcemi. Těmto obavám se nelze vyhnout, protože anestetika v běžném životě nemáme možnost vyzkoušet. Po narkóze často dochází i ke zpomalení látkové přeměny, bolestem svalů, nutkání na zvracení a někdy i zvracení po operaci. Nová převratná metoda zvětšení prsou vlastními buňkami nic ze zmíněných komplikací nepozná.

Zvětšení poprsí nebo rekonstrukce prsu po onkologickém onemocnění touto metodou dodnes ve světě podstoupili tisíce žen a ani jedna z nich neměla žádné pooperační problémy.

Je třeba zmínit také nesrovnatelný rozdíl v rekonvalescenci po zákroku. Po zvětšení prsou silikonovými implantáty zůstává pacientka hospitalizována obvykle 1 - 3 dny, a to podle subjektivních potíží. Pak se odstraní drenážní hadičky a pacientka je propuštěna do domácí léčby, kde musí dodržovat klidový režim bez fyzické zátěže. Musí se vyvarovat namáhání horních končetin, hlavně prudkých pohybů, a také se nedoporučuje řídit motorová vozidla. Užívá léky na zmírnění bolesti, případně antibiotika. Po cca 10 dnech je třeba vybírat stehy. Pacientkám však nejvíce vadí nošení elastické prádla a speciální podprsenky po dobu 4 - 6 týdnů po zákroku. Silikony zvětšená prsa se za stabilizované považují po cca 2 měsících, kdy už je možné zvyšovat fyzickou zátěž na úroveň jako před zákrokem. Toto vše při II.generácii kmenových buněk odpadá. Žádná nepříjemná podprsenka, žádné stehy, žádné jizvy, žádná hospitalizace, žádná narkóza a druhý den může jít klientka zpět do práce.

Oproti klasickému zvětšování prsou, při kterém pacientkám vznikají viditelné jizvy, se při této metodě používají pouze miniaturní vpichy, které po zákroku samy srostou a nejsou pouhým okem skoro vůbec viditelné. Takové zvětšování prsou eliminuje všechna rizika spojená s klasickou metodou vkládání implantátů, při kterých hrozí riziko deformace, vytečení obsahu a podobně. Vlastní tuk koncentrovaný kmenovými buňkami je ideální, trvalou a zdravotně nezávadnou náplní na zvětšení prsou, která poskytuje trvalé výsledky na rozdíl od implantátů, které je často třeba po určité době vyměnit.

II.generace kmenových buněk nabízí možnost získat přirozené poprsí, které se přizpůsobuje našemu tělu spolu s přibývajícím věkem. Není při ní žádné riziko přetočení silikonu, ani odmítnutí organismem jako cizího tělesa.

Touto unikátní metodou se dají zvětšit nejen prsa, či jiné požadované partie těla, ale i vyplňovat vrásky nebo povrchové nerovnosti kůže, upravit vrozené defekty, defekty po překonání rakoviny prsu a po různých zraněních. Mnoha lidem dávají naději na kvalitnější a klidnější život s použitím vlastního materiálu, který organismus neodmítne, protože je pro něj zcela přirozený.

Omezení při použití II.generace kmenových buněk oproti silikonovým implantátem je to, že jeden takový zákrok dokáže zvětšit objem poprsí pouze o 2 velikosti. Ženám, které touží zvětšit svá prsa až o 4 velikosti, je třeba tento zákrok provést dvakrát.

Rekonvalescence po zákroku:

Žena, která podstoupí zvětšování prsou metodou kmenových buněk, je schopna jít do práce druhý den po zákroku. Doporučuje se však odpočívat ještě 2 až 3 dny, protože při tomto zákroku se provede zároveň tumescentní liposukce. Zajímavé na tom je, že samotné odebrání tuku představuje náročnější zásah jako následné zvětšení prsou vlastními tukovými kmenovými buňkami. Příznaky jsou však minimální a za pár dní pominou. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat pouze poloze těla ve spánku - několik dní po zákroku se nedoporučuje ležet na břiše.

Často kladené dotazy

Na tyto otázky se nás nejvíce ptáte v souvislosti s II.generací kmenových buněk. Pokusili jsme se proto odpovědět na ty nejčastější:

Je použití kmenových buněk bezpečné?

V současnosti je aplikace kmenových buněk stále více populární na celém světě a takový zákrok podstupuje ročně několik tisíc pacientů. Dosud nebyl zdokumentován žádný nežádoucí vliv kmenových buněk na organismus.

Je využití kmenových buněk vhodné právě pro mě?

Pokud jste žena a toužíte po větším poprsí bez jakýchkoliv umělých látek a pooperačních jizev, je II.generace kmenových buněk vhodná právě pro Vás. Podmínkou při tomto zákroku je, abyste nebyla podvyživená a měla jste alespoň nějaký přebytečný tuk na odsátí.

Je liposukce bolestivá?

První vpichy jehlou, kdy se do podkoží vstřikuje lokální anestezie, mohou být bolestivé. Po aplikaci lokální anestezie však celá ošetřená oblast znecitliví a následná liposukce je proto bez jakékoli bolesti nebo nepříjemných pocitů.

Jak dlouho trvá odběr a aplikace kmenových buněk?

Příprava na liposukci (vyznačení oblasti, aplikace lokální anestezie) trvá cca. 30-60min. Samotná liposukce trvá cca. 30-60min., v závislosti na množství odsávané tukové tkáně. Extrakce kmenových buněk a zpracování tukové tkáně trvá cca 45minut. Samotná implantace kmenových buněk a tukové tkáně do prsou je záležitostí přibližně 20-30 minut v závislosti na objemu zvětšení.

Kdy mohu očekávat trvalý výsledek?

V prvních týdnech dochází k hojení implantované tkáně díky kmenovým buňkám. Během tohoto období se přibližně 20% tukové tkáně vstřebá a zbývajících 80% implantovaného objemu zůstává v prsou na stálo. Výsledný efekt je nejlépe viditelný již po 1 - 2 měsících od operace.

Kolik trvá rekonvalescence po liposukci?

Liposukce (odběr tukové tkáně) se provádí pouze v lokální anestezii. Úplné zotavení po liposukci trvá přibližně několik dní po zákroku a to bez omezení běžných činností. Chirurg provádějící zákrok Vám při průběžné kontrole určí přibližnou dobu rekonvalescence. Zpravidla to není více než 2 týdny.

Fotogalerie - Zvětšení prsou vlastním tukem

Zvětšení prsou vlastním tukem
Zvětšení prsou vlastním tukem
Zvětšení prsou vlastním tukem
Zvětšení prsou vlastním tukem

Uvažujete o zvětšení prsou? Objednejte se na osobní konzultaci k MUDr. Paulisovi

  • +420 734 578 810


Patrik Paulis - ZnamyLekar.cz