Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Plastika uší Zvýší vám sebevědomí a zbaví vás i vaše děti nežádoucí pozornosti okolí

Více fotografií před a po

Odstáté ušní boltce jsou poměrně častou estetickou vadou, která trápí bez rozdílu děti, ženy i muže. Vada je zpravidla vrozená, výjimečně se může objevit během života jako důsledek zranění či chirurgického zákroku. Ačkoliv se nejedná o žádnou vážnou zdravotní komplikaci, vyvolává nežádoucí pozornost okolí a zvláště u dětí může vést až k psychickým problémům.

„S ohledem na krátký sestřih vlasů trápí odstáté uši především muže. Plastická operace uší neboli otoplastika je však určena stejně tak mužům, jako i ženám a dětem, které se často stávají terčem posměšných reakcí od svých vrstevníků. Zbytečným psychickým potížím lze však předejít celkem snadno. Otoplastika patří k méně náročným zákrokům a provádí se pouze v lokální anestezii.“

Objednejte se na konzultaci

 

  • Poměrně rychlý, nenáročný, ambulantní zákrok s trvalým efektem.
  • Děti zbaví nežádoucí pozornosti vrstevníků.
  • Dospělí získají na atraktivitě a posílí své sebevědomí.

Seznamte se s průběhem zákroku

Nápravu odstátých ušních boltců můžeme provádět různými technikami. Záleží na konkrétní situaci a také volbě chirurga. Cílem je ale vždy především přirozený vzhled uší a obličeje bez zřejmých deformit a nepřirozeného sklonu chrupavek uší. Na tento zákrok se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Stačí si umýt vlasy a pokožku hlavy. Dlouhé vlasy rozhodně není nutné zkracovat.

Jde o zcela běžný zákrok, který se provádí v lokální anestezii a netrvá déle než 1 hodinu. Uvolníme při něm kůži v zadní části ucha, upravíme přilehlé svaly a případně zanoříme chrupavku ucha. Chrupavku vymodelujeme a zafixujeme do nové polohy tak, aby boltce přiléhaly více k hlavě. Výsledná jizva je schovaná za uchem, a proto zůstává sotva patrná. Zákrok samotný není bolestivý. Nepříjemné pocity se však mohou dostavit až po něm, kdy můžete pociťovat slabé pnutí. Při hojení se může objevit také lehké svědění. Vše je ale velmi individuální.

Jak probíhá rekonvalescence

Další den po operaci vás pozveme na kontrolu, při které vám vyměníme převaz. Po dobu následujících dvou týdnů je nezbytné nosit bandáž a dbát zvýšené hygieny. Jakmile tato doba uplyne, doporučujeme ještě 3 týdny krýt ušní boltce na noc. V tomto období budou uši citlivější, ale všechny neobvyklé pocity postupně odezní. Pokud je pooperační stav v normálu, pak se můžete vrátit k běžným činnostem a práci po jednom týdnu od operace. Se cvičením a fyzickou zátěží ovšem počkejte alespoň tři týdny.

Hodnoty MUDr. Patrika Paulise

1. Pokrokové techniky

Nejnovější a nejmodernější techniky světových plastiků jsou mým standardem. Svým klientkám a klientům nabízím metody, které se běžně v Evropě neprovádějí.

2. Umělecký přístup

Záliba v umění a studium na pařížské univerzitě mě naučila decentnímu, preciznímu až uměleckému stylu francouzské plastiky. Vyznávám přirozenost a krásu symetrického těla, protože tvar a souměrnost je důležitější než velikost.

3. Špičková péče

Díky pravidelné účasti na světových symposiích, kontaktům na světově uznávané kapacity v oboru, nebo řadě zahraničních zkušeností dávám svým klientkám a klientům záruku té nejlepší péče.

Fotogalerie - Plastika uší

Plastika uší

Zajímáte se o plastickou operaci uší? Objednejte se na osobní konzultaci k MUDr. Paulisovi

  • +420 734 578 810


Patrik Paulis - ZnamyLekar.cz