Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Estetická korekce nosu pro krásu, zdraví a vyšší sebevědomí

Více fotografií

Vzhled nosu významným způsobem ovlivňuje celkovou podobu tváře. Pokud má nevzhledný tvar, velikost, nebo je příliš široký a nepravidelný, pak to jistě nepřispívá k vašemu sebevědomí. Snadné a trvalé řešení však máte na dosah. Plastickou operaci nosu neboli rhinoplastiku doporučujeme ženám i mužům. Ale pozor, hezký nos u ženy není totéž jako hezký nos u muže. Nejprve vás proto zvu na osobní konzultaci, kde spolu vše důkladně zvážíme a probereme.

„Operace nosu je poměrně složitý zákrok, jehož výsledek ovlivňuje zkušenost operatéra. Dobrou zprávou ovšem je, že ošetření nebolí a může významným způsobem ovlivnit psychickou pohodu klienta. Jako vedlejší účinek může navíc rhinoplastika, jak se zákrok odborně nazývá, zlepšit dýchání. K tomuto zákroku je zapotřebí přistupovat velice individuálně. Musíme věnovat pozornost celkovému vzhledu tváře, velikosti, tvaru nosu, kosti apod. Jen tak přinese operace celkové zlepšení, aniž by došlo ke ztrátě vašich osobnostních rysů a identity. Zákrok je vhodný od 18 let, po ukončení růstu kostry nosu.,“

Objednejte se na konzultaci

 

  • Trvalé řešení, při kterém upravíme nevhodný tvar a velikost nosu.
  • Důkladná konzultace zaručuje výborný výsledek, který neuškodí rysům vaší osobnosti.
  • Zákrok vhodný pro ženy i muže od 18 let.

Výsledek ovlivňujete i vy sami

Osobní konzultace klienta s operatérem je u tohoto zákroku nesmírně důležitá. Nejprve spolu musíme probrat, co od změny vzhledu očekáváte. A poté se zaměříme na to, co je esteticky přijatelné, a co skutečně možné. V některých případech mají klienti nereálnou představu příliš malého nosu, nebo chtějí pršák, přestože by jejich tvář podtrhl spíše jiný tvar nosu. Vzít v úvahu musíme i případné funkční, dechové obtíže. Zjišťujeme, co je jejich příčinou a případně požádáme o vyšetření zkušeného ORL specialistu. V některých případech je navíc nutná jeho přítomnost u samotné operace.

U plastické operace nosu je třeba pochopit, že nos je jako pyramida. Když pohneme jednou stěnou, musíme i všemi ostatními. A když chceme změnit jeho sklon nebo výšku, pak musíme zkrátka přestavět celý nos.

Kýžený vzhled vašeho nosu si předkreslujeme. Žádný počítačový program však není tak přesný jako chirurgova ruka. Na první konzultaci si vás proto nafotíme a poté malujeme na fotky. Nejdůležitější je přistupovat k ošetření zcela individuálně, nikoliv dělat nos podle předlohy. Vy sami také budete do kresby zasahovat a společně prodiskutujeme vaše přání a očekávání.

 

Jaký je postup plastické operace

Plastickou operaci provádíme vždy v celkové narkóze. Lokální anestezie by nebyla rozumným krokem. V první fázi pracujeme na chrupavkách v oblasti špičky nosu. Následně zbavíme nos hrbolu nebo uvolníme stěny, pokud je nos stranově vybočený. Na závěr znovu remodelujeme do požadovaného tvaru.

Pokud je třeba upravit speciální defekt, například sedlovité deformity nebo přespříliš široké nosy typické pro africké národy, potom využíváme speciální implantáty či kostní a chrupavčité štěpy. Některé z těchto defektů mohou bohužel vzniknout i jako následek předchozího zásahu nezkušeného operatéra.

Doporučené zásady pro pooperační období

Po operaci vám nos na 2 týdny zakryjeme sádrou. Jakmile ji sundáme, dostanete ještě sádrové pouzdro, které byste měli nosit na noc alespoň 3 týdny. Po dobu 3 až 6 měsíců byste také měli nos pravidelně masírovat a dávat si pozor na jakékoliv nárazy. Tzn., neskákat v bazénu do vody a vyhýbat se kontaktním sportům, stejně jako extrémním teplotám, slunečnímu záření, nebo sauně.

Pokud je pooperační stav v normálu, můžete se vrátit do práce zhruba po 14 dnech. Větší fyzické zátěži, jako cvičení, se budete moci věnovat přibližně po dvou měsících od zákroku. A za konečný a trvalý můžete tvar nosu považovat zhruba po 6 až 12 měsících.


Hodnoty MUDr. Patrika Paulise

1. Pokrokové techniky

Nejnovější a nejmodernější techniky světových plastiků jsou mým standardem. Svým klientkám a klientům nabízím metody, které se běžně v Evropě neprovádějí.

2. Umělecký přístup

Záliba v umění a studium na pařížské univerzitě mě naučila decentnímu, preciznímu až uměleckému stylu francouzské plastiky. Vyznávám přirozenost a krásu symetrického těla, protože tvar a souměrnost je důležitější než velikost.

3. Špičková péče

Díky pravidelné účasti na světových symposiích, kontaktům na světově uznávané kapacity v oboru, nebo řadě zahraničních zkušeností dávám svým klientkám a klientům záruku té nejlepší péče.

Fotogalerie - Plastika nosu

Plastika nosu
Plastika nosu
Plastika nosu

Uvažujete o plastické operaci nosu? Objednejte se na konzultaci k MUDr. Patriku Paulisovi

  • +420 734 578 810


Patrik Paulis - ZnamyLekar.cz