Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Odstranění nadměrného pocení Vrátí vám sebevědomí a ukončí trapné chvilky ve společnosti

Botulotoxin se v lékařství využívá již desítky let. Jeho primární účel byl však nejprve terapeutický a teprve později se začal používat také k estetickým účelům. Je to toxická látka, která ovšem, je-li aplikována lékařem v medicínském prostředí, není nijak nebezpečná. Naopak, ve své upravené formě patří botulotoxin mezi nejbezpečnější léky na světě a přináší výborné výsledky. S jeho pomocí například vyhlazujeme vrásky, nebo odstraňujeme nadměrné pocení.

Argument, že je pocení prospěšné, je ve své podstatě správný. Bohužel však existují lidé, u kterých je pocení neúměrné a skutečně obtěžující. Dochází u nich k produkci potu a také k rychlému množení bakterií, které nepříjemně zapáchají. Následkem jsou potom různé opruzeniny, které již představují nejen estetický, ale především zdravotní problém,“
vysvětluje MUDr. Patrik Paulis.

Nadměrné pocení neboli odborně hyperhidróza postihuje nejčastěji oblast podpaždí, chodidel, dlaní, nebo čela. Pokud se v těchto partiích potíte nepřiměřeně a pocení se tak pro vás stává společenským problémem, pak je injekční aplikace botulotoxinu určena právě vám.

  • Bezpečný, pouze několikaminutový zákrok bez žádných omezení.
  • Efekt, který přetrvá 8 až 12 měsíců.
  • Minimální bolestivost díky jemné aplikaci a použití anestetické emulze.

Podrobnosti k injekční aplikaci botulotoxinu

Principem tohoto zákroku je zabránit převodu vzruchů z určitého typu nervových vláken na potní žlázy. Toho dosahujeme aplikací botulotoxinu tenkou jehlou v malých dávkách. Tímto postupem dojde k výraznému omezení až zastavení pocení, které zaznamenáváte nejčastěji při sportu, nemocích, stresu, nebo parných letních dnech.

Aplikace je ambulantní, téměř nebolestivá a časově nenáročná. Pokožku budete mít jen lehce začervenalou, ale i tyto obtíže velmi rychle vymizí.

V ordinaci vám nejprve danou oblast namažeme emulzí na lehké znecitlivění a po 10 minutách aplikujeme botulotoxin dle potřeby. Množství léku je individuální, obecně však přistupujeme ke zhruba 30 vpichům do každého podpaždí. Tímto způsobem dokážeme ošetřit celou potní žlázu v daném místě, přičemž účinek se dostaví pozvolna do jednoho až tří dnů po aplikaci.

Podívejte se na video, kde Hana Mašlíková popisuje zkušenosti s botulotoxinem a péčí MUDr. Paulise

Hodnoty MUDr. Patrika Paulise

1. Pokrokové techniky

Nejnovější a nejmodernější techniky světových plastiků jsou mým standardem. Svým klientkám a klientům nabízím metody, které se běžně v Evropě neprovádějí.

2. Umělecký přístup

Záliba v umění a studium na pařížské univerzitě mě naučila decentnímu, preciznímu až uměleckému stylu francouzské plastiky. Vyznávám přirozenost a krásu symetrického těla, protože tvar a souměrnost je důležitější než velikost.

3. Špičková péče

Díky pravidelné účasti na světových symposiích, kontaktům na světově uznávané kapacity v oboru, nebo řadě zahraničních zkušeností dávám svým klientkám a klientům záruku té nejlepší péče.

Uvažujete o odstranění pocení? Objednejte se na osobní konzultaci k MUDr. Paulisovi

  • +420 734 578 810


Patrik Paulis - ZnamyLekar.cz