Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Zvětšení prsou vlastním tukem či kmenovými buňkami, dopřejte si převratný zákrok II. generace

Před zákrokem Po zákroku
Více fotografií před a po

V současnosti se stále více pozornosti věnuje přirozeným metodám, které nezatěžují organismus umělými látkami a naopak využívají přirozené zdroje, jako jsou tuková tkáň a kmenové buňky. Totéž platí pro plastickou operaci zvětšení prsou. S využitím tukové tkáně a kmenových buněk lze v rámci jednoho zákroku zvětšit poprsí až o 2 velikosti.

Naše klinika je jako jediná specializovaná na práci s tukovou tkání a naši lékaři se aktivně účastní výzkumu na využití tukových kmenových buněk v medicíně. Díky tomu vám můžeme nabídnout vylepšenou, II. generaci Lipotransferu neboli přenosu a využívání zmíněné tkáně, v tomto případě pro účely zvětšení poprsí. Za pomoci nejmodernějších technologií a efektivních procesů jsme tuto metodu zdokonalili a zároveň jsme snížili cenu zákroku. Nyní je srovnatelná se zvětšením prsou pomocí silikonových implantátů,
vysvětluje MUDr. Martin Šimkanin,
člen týmu doktora Paulise.

  • Přirozeně zvětšené poprsí, které se přizpůsobuje tělu s přibývajícím věkem.
  • Zákrok pouze v lokální anestezii bez rizika vzniku jizev.
  • Období rekonvalescence nebývá delší než 2 týdny.

V čem spočívá výjimečnost kmenových buněk

Kmenové buňky se nacházejí v různých tkáních a orgánech našeho těla a mají dvě základní funkce: Schopnost vlastní regenerace a schopnost regenerace a opravy poškozených tkání a buněk. Kmenové buňky se dokážou přeměnit na buňky chrupavky, kostí, svalů, nervové tkáně, nebo tukové tkáně a tím zajistit jejich obnovu. A právě tato vlastnost je využívána v plastické a estetické chirurgii.

Kmenové buňky hrají v plastické operaci zvětšení prsou nejvýznamnější roli. Zajišťují přirozené přijetí nové tkáně v dané oblasti. V rámci II. generace využívání kmenových buněk jich navíc dokážeme získat víc, než kdy předtím, a proto jsou výsledky zvětšení poprsí jednoduše úžasné.

Chceme-li kmenových buněk využít cíleně, nejčastěji je extrahujeme z tukové tkáně. Kmenové buňky i samotná tuková tkáň slouží jako přirozený výplňový materiál. Zvětšení poprsí tímto způsobem je bezkonkurenčně nejvhodnější a nejbezpečnější, protože nejsou použity žádné umělé látky, které přeci jenom představují určité riziko.

To, co následuje po vyplnění prsou vlastním tukem a kmenovými buňkami, je převratné. Kmenové buňky podnítí kapilární systém, aby zásoboval novou tkáň krví, čímž se stane přirozenou součástí prsou. Napuštěná tkáň získá vlastní cévní zásobení (na rozdíl od silikonových implantátů, které stále zůstávají jen cizím předmětem v těle ženy).

Zvětšení poprsí vlastním tukem zahrnuje liposukci problémových partií

Předpokladem pro zvětšení prsou vlastní tukovou tkání a kmenovými buňkami, je dostatečné množství této tkáně v oblasti břicha, stehen, hýždí nebo boků. V těchto partiích provedeme nejprve tumescenční liposukci a získanou tukovou tkáň následně rozdělíme na dvě části a upravíme. Z jedné části extrahujeme pouze kmenové buňky a druhou části zbavíme nevhodných balastních látek, krvinek, zánětlivých buněk či vazivových vláken. Takto vznikne jedinečný materiál, který později použijeme jako výplň do prsou pouze za účinků lokálních anestetik.

Směs vlastních tukových a kmenových buněk napouštíme do prsou postupně, po vrstvách, abychom dosáhli efektivního rozložení nové tkáně a perfektní velikosti a tvaru prsou. Tkáň vpravujeme do prsou pouze pomocí injekční jehly, tudíž nevzniká žádná jizva. Místo vpichu se po zákroku jednoduše přelepí umělým stehem a za pár dní samo sroste.

Zvětšení poprsí nebo rekonstrukce prsu po onkologickém onemocnění touto metodou dodnes ve světě podstoupily tisíce žen a ani jedna z nich neměla žádné pooperační problémy.

Zásady pooperační péče a jejich srovnání s augmentací silikonovými implantáty

Po zvětšení prsou silikonovými implantáty zůstává pacientka hospitalizována obvykle jeden až tři dny. Poté je propuštěna do domácí léčby, kde musí po několik týdnů dodržovat klidový režim, nosit speciální podprsenku, případně užívat antibiotika. Přibližně za 10 dní se potom musí dostavit na vyndání stehů. Oproti tomu po zvětšení prsou tukovou tkání a kmenovými buňkami je klientka schopna jít druhý den do zaměstnání. Odpočinek přibližně 2 až 3 dny po zákroku vám ale přesto doporučujeme, protože operace zahrnuje i tumescenční liposukci. A na místě je také několikadenní spánek na zádech, aby se prsa zbytečně nedeformovala. Jiná další omezení vás však nečekají.

Pročtěte si nejčastější otázky a odpovědi a zbavte se všech posledních otazníků

Je použití kmenových buněk bezpečné?

V současnosti je aplikace kmenových buněk stále více populární a na celém světě podstupuje tento zákrok několik tisíc klientek ročně. Dosud přitom nebyl zdokumentován jediný nežádoucí vliv kmenových buněk na organismus.

Je využití kmenových buněk vhodné právě pro mě?

Pokud toužíte po větším poprsí bez jakýchkoliv umělých látek a pooperačních jizev, pak vám zvětšení prsou s využitím II. generace kmenových buněk můžeme vřele doporučit. Podmínkou pro tento zákrok je pouze dostatečná zásoba přebytečného tuku, který můžeme odsát.

Je liposukce bolestivá?

První vpichy jehlou, kdy se do podkoží vstřikuje lokální anestezie, mohou být bolestivé. Po aplikaci lokální anestezie však celá ošetřená oblast znecitliví. Při následné liposukci se proto nemusíte obávat bolesti, ani nepříjemných pocitů.

Jak dlouho trvá odběr a aplikace kmenových buněk?

Příprava na liposukci (vyznačení oblasti, aplikace lokální anestezie) trvá zhruba 30-60 minut. Samotná liposukce potom trvá cca. 30-60 minut v závislosti na množství odsávané tukové tkáně. Extrakce kmenových buněk a zpracování tkáně trvá asi 45 minut. Samotná implantace kmenových buněk a tukové tkáně do prsou je záležitostí přibližně 20-30 minut v závislosti na požadovaném objemu.

Kdy mohu očekávat trvalý výsledek?

V prvních týdnech dochází díky kmenovým buňkám k hojení implantované tkáně. Během tohoto období se přibližně 20 % tkáně vstřebá a zbývajících 80 % implantovaného objemu zůstává v prsou na stálo. Výsledný efekt je nejlépe viditelný po 1 - 2 měsících od operace.

Jak dlouhá je rekonvalescence po liposukci?

Liposukce (odběr tukové tkáně) se provádí pouze v lokální anestezii. Úplné zotavení po liposukci trvá jen několik dní a to bez omezení běžných činností. Ošetřující lékař vám při osobní konzultaci sdělí přibližnou dobu rekonvalescence ve vašem konkrétním případě. Zpravidla to není více než 2 týdny.

Uvažujete o zvětšení prsou vlastním tukem a kmenovými buňkami? Objednejte se na konzultaci

  • +420 734 578 810


Patrik Paulis - ZnamyLekar.cz